Sürdürülebilir Turizm

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI;

Holiday Club Kemer Tatil Köyü olarak, çalışanlarımızla birlikte misafirlerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılarken bugünkü ve gelecekteki sosyal, çevresel ve kültürel kaynakların korunmasını amaçlarken ekonomik etkilerini tam olarak dikkate alıyoruz ve sürekli iyileştirme yaparak hizmet vermeye devam ediyoruz.

YASAL GEREKLİLİK;
Tüm ürün ve hizmet sürecinde yasal mevzuata uygun hareket etmekteyiz.

ÇEVRE ve DOĞAL YAŞAM;
Mevcut çevresel kaynakların dengeli şekilde kullanılarak gelecek nesillere aktarılması. Su ve enerji yönetiminin en iyi şekilde yapılması. Sıfır atık kapsamında atıkların azaltılması ve geri dönüşümünün sağlanması ile doğaya verilen zararın azaltılması amaçlanmaktadır.

SOSYO-KÜLTÜREL VE EKONOMİK;
Yöre halkına ve halkın yaşam tarzına saygı duyulması ve kültürel yapının korunması, bölgedeki iş gücü ihtiyacının karşılanarak bölge yaşam kalitesinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, yerel halkın ve yerel yatırımcıların kalkınmasını amaçlamaktadır.

PAYDAŞLARIMIZIN GÜVENLİĞİ VE İNSANA KATKI
Tüm paydaşlarımızın sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir. Etkin risk yönetimi yaparak çalışanlarımıza eğitimler verilmekte ve riskler sürekli gözden geçirilerek iyileştirmeler yapılmaktadır.
insan haklarının korunmasını temel alarak dil, din, ırk, cinsiyet, sosyal sınıf, yaş ayrımı yapmadan tüm paydaşlarımızla etkin iletişim sağlıyoruz.

MİSAFİR MEMNUNİYETİ
Misafirlerimizin görüş ve önerileri bizim değerlidir.
Her türlü öneri ve şikayetleri takip etmek, şikayetler hakkında misafirlerimizi şeffaf bir şekilde bilgilendirmek ve şikâyet ve önerileri fırsata çevirmek öncelikli değerlerimizdir.

GIDA GÜVENLİĞİ-HİJYEN
Kaliteli ve güvenli gıda sunmak adına gıda zinciri boyunca hijyen standartlarını göz önünde bulundurarak, gıda güvenliği sisteminin etkin ve sürekli bir şekilde çalışmasını sağlamak temel prensibimizdir.

İSTİSMAR VE TACİZ;
Özel koruma gerektiren ve savunmasız grupların korunmasında herkesin sorumluluk duyması gerekmektedir. Çocuklarımızın herhangi bir sömürüye maruz kalmadan güvenli bir ortamda özgür büyümelerini önemsiyoruz. Alakalı olduğumuz tüm çocukların ve savunmasız grupların fiziksel ve zihinsel tacizden korunmasının temel görevimiz olduğunu biliyoruz ve sürekli geliştirerek kaynakları sağlıyoruz.

Çevre ve enerji politikası için tıklayınız.
Çocuk ve savunmasız grup koruma politikası için tıklayınız.
Enerji yönetimi politikası için tıklayınız.
Satınalma politikası için tıklayınız.
Su yönetimi politikası için tıklayınız.
Sürdürülebilir tedarikçi politikası için tıklayınız.
Tek kullanımlık ürün azaltma politikası için tıklayınız.
Kemer Kültür için tıklayınız.
Sürdürülebilirlik raporu için tıklayınız.